Przejdź do treści

Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt Kat. “Czwórki” – Komorniki 30.01.2021r.

W sobotę 30 stycznia 2021r. w hali przy ul. Polnej 37 w Komornikach odbył się Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt. Okazją do zorganizowania turnieju był 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz chęć wsparcia Jurka Owsiaka przez społeczność siatkarską. Cała kwota z wpisowego od zespołów uczestniczących w turnieju została przekazana na rzecz WOŚP.

W bardzo mocno obsadzonym turnieju zawodniczki reprezentujące kluby z całej Polski rywalizowały w kategorii “czwórek”, czyli rocznika 2008 i młodszych dziewcząt. Do rywalizacji, która odbywała się na 4 boiskach przystąpiło 16 zespołów podzielonych na 4 grupy. System rozgrywek przewidywał rozegranie dwóch rund w której każdy zespół zagra po 3 mecze, oraz trzeciej rundy w której rozegrane zostaną mecze o miejsca 5 – 16, dwa półfinały, mecze o miejsce pierwsze i trzecie. Początek turnieju pomimo wczesnej pory zwiastował olbrzymie emocje w kolejnych etapach. Zespoły, które były faworytami grup musiały pokazać naprawdę dobrą siatkówkę, aby ograć potencjalnie słabszych przeciwników. W drugiej fazie turnieju spotkały się już zespoły o podobnych umiejętnościach co tylko podniosło poziom sportowy i emocjonalny u zawodniczek oraz trenerów. Pomimo dużego zmęczenia, oraz rozegrania w dwóch poprzednich rundach 6 meczów, półfinały, finał oraz mecz o miejsce trzecie miejsce stały na świetnym poziomie. Doskonałe zagrywki i perfekcyjne przyjęcie, kreatywna gra rozgrywających oraz siła i precyzja zawodniczek atakujących, a na koniec genialne obrony to wszystko sprawiło, że z zapartym tchem oglądaliśmy poszczególne wymiany. Po ponad 7 godzinach walki na parkiecie hali przy ul. Polnej 37 w Komornikach zwycięzcą całego turnieju okazał się zespół Sparta Warszawa – Polonez Wyszków, który wygrał wszystkie mecze. Drugie miejsce wywalczył zespół Stali Grudziądz, na najniższym stopniu podium uplasował się zespół UKS Lider Konstantynów Łódzki.
Prezes UKS P.U.M.A. Komorniki, pan Dominik Suliga podsumował cały turniej w kilku słowach. – Organizacja turniejów, które stoją na tak wysokim poziomie sportowym to naprawdę duża przyjemność, pomimo olbrzymiej pracy jaką należy wykonać, aby cała impreza się udała. Wprawdzie nasz zespół zajął dość odległe miejsce, ale wierzę że dzięki rywalizacji z takimi zespołami jakie dzisiaj u nas gościły będziemy rozwijać się znacznie szybciej.  Chciałbym przy okazji zaprosić i zachęcić wszystkie dziewczęta do udziału w zajęciach treningowych prowadzonych przez naszych trenerów – zakończył prezes Suliga

Gratulujemy zwycięzcom oraz pokonanym.
Dziękujemy wszystkim trenerom, zawodniczkom za udział w turnieju.

Klasyfikacja Końcowa

 1. Sparta Warszawa – Polonez Wyszków
 2. Stal Grudziądz
 3. UKS Lider Aleksandrów Łódzki
 4. UKS Szamotulanin Szamotuły
 5. KS Energetyk Poznań
 6. UMKS MOS Wola Warszawa
 7. UKS Lider Rokietnica
 8. MKS Trzcianka
 9. SKF KS Poznań
 10. MUKS Jantar Kalisz
 11. UKS 17 Kalisz II
 12. UKS Piast
 13. UKS P.U.M.A. Komorniki
 14. UKS 17 Kalisz I
 15. Akademia Talentów Krotoszyn
 16. UKS ARES

Organizatorami turnieju był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Komornikach oraz Uczniowski Klub Sportowy P.U.M.A. Komorniki.

Sędzią głównym turnieju był Mateusz Biały

 

Działalność UKS P.U.M.A. Komorniki wspierana jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Gminę Komorniki.